Ons altın fiyatı için bugün oldukça önemli bir gün olacak. Abd'den gelecek olan önemli ekonomik verilerin bulunduğu bugün altının nasıl fiyatlanacağı merak konusu. Hafta başında 1308 dolar seviyesine kadar gerileyen ons altın fiyatı buradan gelen tepki alıları ile 1315 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Şu sıralarda da 1314 dolar civarındaki fiyatlamalarını sürdüren ons altın fiyatı için bugün özellikle Abd büyüme verisi etkisi büyük olabilir.

2019 yılına giriş yapmamızla beraber yukarı yönlü hareketini başlatan ons altın, 1,320 dolr seviyesinin üzerine kadar yükselmişti. Fed sonrası 1323 dolar seviyesine kadar çıkan altın fiyatı bu seviyeden satış yemiş ve 1308 dolara gevşemişti. Ons altın grafiğini incelediğimizde ons tarafında hala pozitif görünümün teknik olarak desteklendiğini görebiliyoruz. Ancak önemli eknomik verilerin açıklanacağı bugün verilere piyasa tepkisi ne olacak bu da altın fiyatlarını etkileyecektir.

Ons altın fiyatı 1,314 seviyelerinde fiyatlamalarını sürdürmeye devam ediyor. Teknik göstergeler yukarı yönlü hareketleri destekler görünse de gelecek ekonomik veriler sonrası altında bir satış baskısı da mümkün olabilir. Olası düşüşlerde altın fiyatı için 1,300 dolar seviyesi oldukça önemli bir destek noktası. Hem psikolojik anlamda destek oluşturan bu seviye ayrıca teknik anlamda da destek noktası olarak takip edilmeli. Ons altın fiyatının 1311 dolar üzerinde tutunması halinde ise 1318 ve sonrasında 1327 dolar seviyelerine doğru yükselişlerin yaşanması beklenebilir.