Dolar kurunda aşağıda ve yukarıda belirttiğimiz önemli noktalar uzun zamandır kıralamadı. Bu nedenle gün içerisinde sakin seyir yaşanan kur tarafında dolar endeksinde yaşanan gevşemeye karşın 5,74 seviyesi altında kapanışlar bir türlü yapılamıyor. Nato ülkeleri ile görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmelerinin güzel geçtiği ve sonuç olarak olumsuz bir tablo oluşmadığı göze çarptı. Ancak Fransa'nın başını çektiği grup YPG'yi terörist olarak görmediklerini açıkça göstermiş oldu.

Bugün dolar kuruna etki edebilecek önemli bir veri akışı bulunmuyor. Abd'de ihracat ve ithalat rakamları açıklanacak ancak kur tarafında çok etkili olabilecek veriler değil. Yarın ise Abd'de tarım dışı istihdam verisi ile beraber işsizlik ve ortalama saatlik kazançlar verileri izleniyor olacak. Bu veriler ise Fed'in en çok önemsediği, Abd'de ekonomik göstergelerin ne durumda olduğunu gözler önüne seren veri olarak dikkat çekiyor. 

Dün başta Abd Borsaları olmak üzere, dünya borsalarında 2 günlük düşüşün ardından hızlı bir toparlanma gözlendi. Bu durum Borsa İstanbul'a da yansıdı. Endeks günü pozitif kapadı ve  108.000 puan seviyesine oldukça yakın noktalarda. Borsa İstanbul'da kısa vadeli yükseliş trendinin devamı için 108,300 puan seviyesi dikkatle izlenmeli. Buranın kırılması halinde dolar kurunda da aşağı yönlü bir hareket gerçekleşebilir. Ancak TCMB'den faiz indirimi beklentilerinin de dolar tl için aşağı hareketi kısıtlayabileceğini unutmamakta fayda  olacaktır.

Kur tarafında 5,74 seviyesi aşağı yönlü zaman zaman ihlal edilse de, bu seviye altında kapanış yapılamamış durumda. Dolar tl paritesinde  denge noktası olarak 5,74 seviyesini izlemeye devam edeceğiz. Buranın aşağı yönlü kırılması halinde ise 5,715 ara desteği ve aşağıda 5,684 desteğine doğru geri çekilmenin devamı beklenebilir. Doların 5,74 üzerinde tutunması halinde ise, 5,78 ve 5,81 seviyelerine doğru yukarı yönlü ataklar izlenebilir.