Dolar kurunda dün akşam saatlerinde yükseliş yaşandı. Piyasa kapanışından sonra birden artışa geçen kur tarafı yükselişini 5,74 direncine kadar devam ettirdi. Bu bölgede ise bir satıcı kitlesi ile karşılaştı. Kur için bugün bu seviyenin aşılıp aşılamayacağı büyük önem taşıyor diyebiliriz. 

Hafifte olsa beklentilerden düşük gelen enflasyon verisi, yurtdışı borsalarda görülen rekor seviyeler i.ç piyasayı da canlandırdı ve Borsa İstanbul 100.000 puan üzerine yükseldi. Ancak borsalarda yaşanan yükselişler doları geri çekmeye yetmedi. Dolar kuru 5,683 seviyesine kadar gerilemiş olsa da buradan aldığı destekle yukarı hareketine başladı. Bunda Trump'ın yaptığı Erdoğan Abd'ye kendisi gelmek istiyor tarzı söyleminde etkili olduğu düşünülüyor. 

Bugün ekonomik takvimde PMI ve iş imkanları verileri izleniyor olacak. Bu verilerle beraber doların yön bulduğu bir gün olabilir. Dolar endeksinde yaşanacak fiyatlamalar kur üzerinde de direkt olarak etki gösterebilecektir. 

Dolar kurunda dün yaşanan yükselişe karşın teknik görünüm olumlu kalmaya devam ediyor. Yani hala aşağı yönlü bir görünüm olduğunu söylemek mümkün. Ancak 5,74 seviyesinin yukarı yönlü kırılması teknik anlamda da bir yükseliş hareketini başlatabilir.  Bu nedenle bugün 5,74 seviyesi izleneccek kritik seviye olarak karşımıza çıkmaktadır.