Dolar tl paritesinde düşüş hareketi dün de etkisini devam ettirdi. Hafifte olsa satış yiyen dolar endeksinin de bu düşüş içerisinde payı vardı. Öyle ki 99,30 seviyesi üzerine tırmanan dxy 98,40 seviyelerine kadar geri çekildi. Ayrıca Hong Kong'da gösterilerin son bulması ve Çin ile anlaşılması da hem TL için hem de tüm dünya borsaları ile beraber Borsa İstanbul için olumlu bir gelişme olarak göze çarptı.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda NFP'nin ayak sesleri olarak görebileceğimiz öncü tarım dışı istihdam verisinin açıklanacağını görmekteyiz. Yine PMI verileri ve petrol stok verileri de açıklanacak olan diğer önemli veriler. Dün petrol piyasasında yükseliş %4'ü aşmıştı. Bu nedenle açıklanacak olan petrol stok verileri de bir tık daha önem kazanmış durumda. 

Öncü tarım dışı istihdam verisi ve PMI verileri nin takip edileceği bugün, yine Fed üyelerinden gelebilecek açıklamalar da önemli olacak. Dün konuşan Fed üyelerinden bazılarının faiz indirimine sıcak baktığını bazılarının ise faiz indirmeye gerek yok tonlamasında konuştukları görüldü. Yani üyeler arasında ciddi bir görüş ayrılığı bulunduğu görülmekte.

Dolar tl paritesinde teknik olarak aşağı görünüm devam ediyor ancak önemli destek noktalarına da inildiğini hatırlatmakta fayda var. Bu nedenle düşüşlerin devamı alım fırsatı olarak kullanılabilir mi sorusu da kafaları karıştırıyor. Aşağıda 5,638 seviyesi önemli bir destek seviyesi. Bu seviyede tutulması halinde dolar yeniden yukarı yönlü bir atak içerisinde girebilir. Ancak 5,638 seviyesi altına sarkması halinde kurda satışlar hızlanabilir. Bu durumda 5,58 seviyesi gündeme gelecektir.