Altın fiyatlarında bir kaç haftadır devam eden volatilite yine etkili olmayı sürdürüyor. Ons altın 1,425 dolar ile 1,410 dolar aralığında git gellerine devam ediyor. Şu sıralarda 1,417 dolar civarında fiyatlamalarını sürdüren ons için bugün Abd'den gelecek tarım dışı istihdam verisi kritik öneme sahip. 

Her ayın ilk Cuma günü açıklanmakta olan TDİ verisi normal şartlarda da Fed'in en önemsediği veriler arasında yer alıyor ancak son dönemde gelen ekonomik verilerin bozulması, ticaret anlaşmazlıkları ve Trump'ın faiz indirim talebi nedeni ile bu verinin önemi bir kat daha artmış görünüyor. Çünkü geçtiğimiz Fed toplantısında Powell, yaptığı açıklamalarda verileri izleyeceğiz ve gelen verilere göre faiz indirip indirmemeye karar vereceğiz anlamına gelen açıklamalar yapmıştı. Yani hem tarım dışı istihdam hem de bundan sonra gelecek her türlü veri Fed için oldukça kritik öneme sahip olacak. Dolayısı ile de ons altın için de kritik bir öneme sahip olacak.

Fed'in faiz indirme ihtimalinin artması demek ons altın fiyatlarınının yükselişe geçmesi anlamını taşıdığı için altın yatırımcıları da verileri takip etmeye devam ediyor. Olumsuz gelecek tdı verisi faiz indirim beklentisini arttıracağından ons altında da yükselişe sebep olacaktır.  Ons altın fiyatında 1,425 dolar seviyesi geçilebilirse yukarıda 1,437 ve 1,452 dolar seviyeleri hedefe girecektir. Bu seviyenin aşılamaması halinde ise aşağıda yine ön plana çıkan seviyeler 1,410 ve 1,399 dolar seviyeleri olacaktır.