Dolar kurunda dün enflasyon verisi sonrası hafif yukarı bir tepki oluşmuş ancak sonrasında devamı getirilememişti. Borsa İstanbul'da ise günlerdir devam eden yükselişler geçtiğimiz haftanın son işlem günü yerini negatif bir görünüme bırakmıştı o görünüm dün de etkisini gösterdi. Borsa İstanbul'da düşüşlerin devamı halinde dolar kurunda yeniden yukarı yönlü hareketlenmeler izleyebiliriz ancak borsanın yeniden 104 bin üzerine doğru bir hareket başlatması halinde dolar tl 5,20 seviyesinin altında fiyatlamalar kaçınılmaz olabilir.

Yurtdışı piyasaları incelediğimizde paritelerde çok fazla bir oynaklık yok ve genel anlamda sakin fiyatlamalar devam ediyor.Euro dolar paritesi 1,14 üzerinde gbpusd paritesi 1,30 üzerinde fiyatlamalarını sürdürüyor. Dün altın 1307 desteğine doğru gerilese de o bölgeen verdiği tepkiyle yeniden 1315 dolara yükseldi ve şuanda bu fiyatlardan işlem görüyor. Yurtdışı borsalarda da hafif pozitif bir görünüm mevcutr. Yani yurtdışı gayet sakin fiyatlanıyor. Ekonomik takvimde bugün için nemli sayılabilecek bir veri olarak Abd ISM verisi takip edilecek.

Usdtry grafiğini incelediğimizde aşağı yönlü seyrin teknik olarak da deteklendiğini görmekteyiz. Bu durumda 5,242 lira altında kalındığı sürece aşağı yönlü seyrin devamını beklemk doğru olacaktır. 5,242 seviyesi aşılır ve üzerinde saatlik kapanış gelirse 5,32 seviyelerine doğru yükselişler yaşanması beklenebilir. Dolar kurunda aşağıda hedeflenebilecek seviye ise 5,162 lira olarak dikkat çekmektedir.