Ons altın fiyatı geçtiğimiz haftanın son işlem günü başlattığı geri çekilmeyi dün de devam ettirdi ve 1308 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu seviyelerden tepki alımları geldi ve yeniden 1310 dolar üzerine yerleşen bir ons altın fiyatı ile karşılaştık. Altın fiyatını direkt olarak etkileyebilecek bir haber akışı dün içerisinde yaşanmazken usdjpy paritesinin 110 seviyesinin üzerine çıkması altına da satış getiren unsurlardan bir tanesiydi. Çünkü altın ile Japon yYeni uzun bir dönemdir güvenli liman talebi ile alıcı bulmaktaydı. Usdjpy 110 üzerine yükselince acaba piyasalarda endişeler bitiyor mu havası altına da satış getirdi.

Ons altın fiyatında Fed sonrası oluşan pozitif hava yerini nötre bırakırken 1,304 dolar üzerinde ons paritesinin kalması yeniden yukarı yönlü hareketlerin oluşmasını destekler nitelikte kalmaya devam ediyor. Ons altın grafiğini incelediğimizde de teknik göstergelerin yukarı yönlü hareketleri desteklediğini söyleyebiliyoruz.

Ons altın fiyatında 1304 dolar önemli destek noktası olarak aklmaya devam ediyor ve altın fiyatları bu seviye üzerinde tutundukça ons tarafında göstergeler de pozitif havayı destekleyecek gibi görünüyor. Bunun ncesinde 1311 dolar seviyesi de ara destek olarak takip edilebilir. Özellikle bu seviye altında günlüük kapanışlarda 1304 dolar hedeflenmek istenebilecektir. Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk hedef noktamız 1318 dolar onun üzerinde ise 1327 dolar seviyeleri bulunmakta.

Önümüzdeki günlerde yapılması beklenen Trump ile Kim buluşmasından çıkacak başlıklar altın fiyatlarına etki edebilir. Yine Abd ile Çin arasında devam eden ticaret görüşmeleri de altın fiyatını yakından ilgilendiriyor. Buradan çıkacak olumlu veya olumsuz gelişmelerin altın fiyatlarına direkt olarak etkileri olabilecektir.