Dolar kurunda geçtiğimiz hafta yaşanan geri çekilmeler 5,70 seviyesinde alımlarla karşılaşmış ve her defasında bu seviyeden yukarı doğru bir tepki oluşmuştu. Bu hafta kur tarafında oluşacak fiyatlamalar oldukça kritik. Gelecek hafta Erdoğan ile Trump görüşmesi ile alakalı olarak Trump, Erdoğan benimle görüşmek istiyor, ilişkilerimiz gayet iyi açıklamasını yaptı. Bir aksilik olmaz ise 13 Kasım'da Erdoğan ve Trump Amerika'da görüşme gerçekleştirecek. Burada gerçekleşecek olan görüşme kur açısından da son derece önemli olacak. Abd'de muhalif senatörlerde Erdoğan ile görüşecek mi, sokaklarda bir tepki veya destek olacak mı bunlar izleniyor olacak.

Ekonomik takvime baktığımızda bugün saat 10:00'da Türkiye enflasyon oranı açıklanacak. Enflasyon oranı da son dönemde özellikle faiz indirimleri konusunda belirli bir rol üstlendiği için piyasalar tarafından oldukça önemseniyor. Bu durumda olumlu açıklanacak bir enflasyonda yani 8'in altında açıklanacak bir enflasyonda kurda geri çekilme devam edebilir gibi duruyor. Enflasyon 9 üzeri bir rakam olarak açıklanırsa bu kez kur tarafında pozitif bir fiyatlama olabilir ve yukarı yönlü hareket başlayabilecektir.

Dolar kurunda teknik görünüm aşağı yönlü kalmaya devam ediyor. Gün içerisinde yukarıda 5,72 seviyesi aşağıda ise 5,695 seviyesi takip edilecek. Enflasyon verisi ile beraber aşağı yönlü bir kırılım yaşnması halinde 5,668 seviyesine doğru geri çekilmenin devamı beklenebilir. Suriye tarafından gelebilecek açıklamalar ve harekata yönelik yurtdışından gelebilecek yeni açıklamalarda dolar kurunu etkileyebilecek diğer gelişmeler olarak dikkat çekiyor.