Altın fiyatlarında hafta başından bu yana hareketli seyir etkisini kaybetmeden sürdürüyor. Dün son olarak 1,520 dolar eşiğine kadar yükselen bir ons altın izledik. Abd'den açıklanan ISM dışı PMI verisinin beklentinin çok altında kalması hayal kırıklığı yaşattı. Abd'de ekonominin gidişatı son günlerde gelen veriler doğrultusunda bozulmuş görünüyor. Bugün de Abd'de açıklanacak olan NFP ile bu bozulan görünüm desteklenecek mi piyasalar bu sorunun cevabını takip ediyor olacak.
 
Abd'de tarım dışı istihdam ile beraber, işsizlik verisi ve ortalama saatlik kazançlar veri açıklanacak. Fed'in bu verileri faiz konusunda ve para politikası konusunda karar alırken ne kadar önemsediğini biliyoruz. Dolayısıyla altın fiyatlarının yönü açısından bugün açıklanacak veriler oldukça önemli. Bugün haftanın son günü olması da buna ayrı bir önem katıyor. Çünkü ons altın genellikle Cuma günleri kapanışını sert hareketler ile yapan bir yatırım aracı.  Bir de veriler eklendiğinde bu volatilite daha da yukarı çıkabilecektir.

Ons altın fiyatında bugün 1,507 dolar seviyesi önemli. Veri akışı ne olursa olsun bu seviye üzerinde bir kapanış altında ıolumlu olaak algılanır. NFP verisinin de beklentileri karşılamaması hal,nde ons tarafında 1,520 dolar üzerine doğru yükselişler görülebilir. Bu durumda 1,527 dolar ve 1,540 dolar hedef seviyeleri olabilecektir. Verilerin beklentilerden iyi açıklanması halinde ise ons tarafında 1,500 dolar ve 1,485 dolar alt destek noktaları takip edilmelidir.