Dolar tl paritesinde dün 5,75 seviyesi üzerine doğru çıkışlar yaşansa da bu seviye üzerinde kalıcı olunamadığı görüldü. Burada yaşanan geri çekilmede dlar endeksinde yaşanan geri çekilmenin de payı vardı elbette. Öyle ki altın 1500 dolar seviyesi üzerine yükselirken, euro dolar karşısında 1,0960 seviyesine, sterlin ise 1,23 üzerine yükseldi.Yani genel olarak bir dolardan çıkış olduğu gözlendi denilebilir.
 
Yurtdışı piyasalara bakıldığında dışarısının oldukça karışık olduğu söylenebilir. DTÖ'nün 15 yıldır devam eden Airbus davasında Abd lehine karar vermiş olması ve AB ülkelerinden gelen sert açıklamalar dünün konusu oldu. Trump hiç gecikmeden hemen adımı attı ve alınan bilgilere göre ABD, AB'den uçak ithalatına yüzde 10 ve diğer mallara yüzde 25 gümrük tarifesi getirecek. Buna karşın AB liderleri nasıl bir adım atacak merak konusu.
 
Bugün yurtiçinde önemli bir veri akışı yaşanacak. Enflasyon oranları açıklanacak. Aylık ve yıllık tüfe oranlarını takip edeceğimiz bugün enflasyonun beklentiler altında gerçekleşmesi halinde dolarda geri çekilme devam edebilir. Enflasyonun beklentileri aşması halinde ise dolar kurunda yeniden 5,74 üzerine ataklar görülebilecektir.

Dolar kurunda yukarı yönl teknik görünüm devam ediyor olsa da enflasyon verisine bağlı olarak fiyatlamaların yönü değişebilir. Yukarıda özellikle 5,745 seviyesi denge noktası olarak kabul edilebilir ki bu seviye üzerinde yüksleişlerin kalıcı olması halinde 5,795 ve 5,81 seviyelerine doğru çıkışların devamı beklenir. Aksi halde yeniden 5,695 ve 5,64 seviyelerine doğru düşüşler izlenebilecektir.