Altın fiyatlarında hafta başından bu yana oldukça yüksek bir hareketlilik var. Haftaya başlarken volatilitenin yönü aşağı iken kıvılcımı yakan ise Abd'den gelen son 10 yılın en kötü imalat verisi oldu gibi duruyor. Bir de dün öncü tdi verisi de beklentileri karşılamayınca, altında başlayan yükseliş bir tur daha devam etti. Tabi bunda DTÖ'nin Abd lehine verdiği kararda etkili oldu denilebilir.
 
Öte yandan Trump'ın azil süreci Abd'de gündem olmaya devam ediyor. Piyasalarda bugün Çin ve Almanya özel günleri nedeni ile tatil olacak. İngiltere'den PMI verileri takip ediliyor olacak. Yine İngiltere ile Ab arasında devam eden Brexit anlaşması görüşmelerine dair gelebilecek açıklamalar takip ediliyor olacak. FOMC üyelerinin konuşmaları ile beraber Abd'den Fabrika siparişleri, işsizlik haklarından yararlanma başvuruları, imalat dışı PMI verisi takip edilecek diğer gelişmeler olarak dikkat çekiyor. Yine sabah saatlerinde gelen ABD, AB'den uçak ithalatına yüzde 10 ve diğer mallara yüzde 25 gümrük tarifesi getirecek haberin ve buna dair gelebilecek açıklamaların da altın fiyatları üzerinde etkisi olabilecektir.

Ons tarafında iki gündür yaşanan yükselişe karşın teknik görünüm olumsuz kalmaya devam ediyor. Ancak gelen haber akışları altını desteklemeye devam ederse bu görünümün de bozulacağı bir yükselişin devamı beklenebilir ki, bu durumda 1,508 seviyesi önemli olacaktır. Buranın kırılmasıyla beraber altında çıkışlar teknik yönden de destek bularak yoluna devam edebilir. Abd ve yurtdışı borsalarında devam eden satış dalgası riskten kaçış modunu aktif hale getirmişken , bu satışların devam etmesi altına olan talebi önümüzdeki günlerde arttırmaya devam edecektir.