Dolar tl paritesinde dün yapmış olduğumuz analiz çerçevesinde bir fiyatlama yaşandığını gözlemledik. Dün ki dolar kuru analizimizde 5,71 seviyesi aşılmadığı sürece aşağı yönlü seyrin devamını beklediğimizi belirtmiştik. Sabah saatlerinde 5,70 üzerini test eden kur buradan geri çekilerek yine aşağıda belirttiğimiz hedef noktamız olan 5,622 lira seviyesine kadar düşüşlerini devam ettirdi. Yani beklentilerimiz dahilinde gerçekleşen bir kur fiyatı ile dünü kapattık denilebilir.

Akşam saatlerinde ise ajanslara düşen Abd, Rusya, Çin ve Abd'de acil toplantılar yapılıyor. Güvenlik konseyleri toplanıyor vs. tarzı haberler gelmeye başladı. Trump öldü veya yaralandı şeklinde gelen haberler, Rus denizaltısından nükler sızın olduğuna dair gelen haberler sonrası japon yeni ve altında yükseliş yaşanırken piyasalara fazla bir etkisi olmadı ki, şu saatlerde de bu haberlerin gerçek olduğuna dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Trump'ın sağlık durumu ile ilgili bir sorun olmadığı belirtildi. Ancak bunun dışında ne gibi bir sorun var tarzı açıklama yapılmış değil.

Bugün içeride enflasyon verisi açıklanacak. Dolayısı ile piyasalarda enflasyon verisini takip ediyor olacağız. Abd'de ise öncü tarım dışı istihdam verisi ve PMI verilerini izliyor olacağız. Bu veriler sonucunda kurda hareketlenme olacğaı gibi, dün paylaşılan bu haberlerin aslı var mı yok mu sorusunun cevabı da ve bu yönde gelebilecek açıklamalarda hem küresel piyasalarda hem de kurlar üzerinde etkili olabileceklerdir.

Dolar tl grafiğini incelediğimiz görünüm dün ile aynı olmaya devam ediyor diyebiliriz. Kurda f,yatlamalar enflasyon verileri ile yön bulacak gibi görünüyor. Teknik olarak gün içerisinde 5,668 seviyesi ön plana çıkıyor. Bu seviye üzerinde ki fiyatlamalar bizi yeniden 5,71 seviyesine doğru götürebilir. 5,668 seviyesi altında kalacak fiyat hareketliliği ise 5,621 dolar hedefimizin gerçekleşmesini sağlayabilecektir. 5,621 seviyesinin kırılması halinde ise 5,58 seviyesine kadar yeni bir düşüş dalgası ön plana çıkabilir.