Dolar tl paritesinde seçim sonrasında oluşan hareketler seçim öncesini aratmamaya devam ediyor. Kurda bundan 2 hafta öncesine kadar günlük 50-60 puanlık hareketler yaşanırken şuan günlük 200-300 puanlık hareketler normal karşılanır hale gelmiş durumda. Tabi bunda Londra swap piyasasında TL faizinde yaşanan oynaklığında etkisini yadsımamak gerekir.

Seçim sona ermiş olmasına karşın İstanbul'da henüz seçimin sonlanmamış olması daha doğrusu seçimin kazananın belli olmamış oluşu kafalrı karıştırmaya devam ediyor. Bugün İstanbul'da seçim sonucunun netleşmesi beklenmekte. Eğer ki seçimi Binali Yıldırım kazanmış olursa kafalarda ciddi bir soru işareti oluşacağından dolar kurunda bir yükseliş yaşanma ihtimali ön plana çıkabilir.

Trump'ın ve Beyaz Saray yetkililerinin yaptığı açıklamalar Çin ile devam eden ticaret görüşmelerine ilişkin bu hafta önemli gelişmeler olacağı yönünde. Olası ticaret anlaşmasının gerçekleşmesi doların yönünü aşağıya çevirebilir. Bugün Abd'de açıklanacak olan önemli ekonomik veriler de bulunmakta. Tarım dışı öncü istihdam verisi ile beraber PMI verileri ve ham petrol stokları verileri takip ediliyor olacak. Burada öncü tdi verisi dolar üzerinde etkili olabilir. Dolar endeksi 97 seviyesini zorlamaya başlamışken gelecek llverilerin olumlu olması halinde dolarda değerlenme hız kazanabilir.

Dolar tl paritesinde 5,63 seviyesi oldukça önemli olmaya devam ediyor. Kurda yaşanacak fiyatlamaların 5,55 seviyesi üzerinde devam etmesi halinde gün içerisinde izleyeceğimiz seviye 5,63 seviyesi olacaktır. Bu seviyenin aşılması ve üzerine tutunması halinde ise dolar kurunda işin rengi değişebilir. Bu seviyenin aşılması ile beraber yükselişler hız kazanabilir ve bu durumda 5,70 seviyesine doğru hızlı yükselişler gerçekleşebilir. Kurda 5,55 seviyesi altında fiyatlamaların oluşması halinde ise 5,48 e doğru gevşemeler mümkün hale gelebilecektir.