Dolar TL tarafında dün gece oldukça sert bir yükseliş yaşandı. Dolar tl güne 5,28 den başlamıştı ancak günün devamında 5,34 seviyesine yükseldi. Bu sevivye üzerinde kalınması halinde teknik göstergelerin aşağı yönlü hareketi destekliyor olmasına rağmen hızlı bir yükseliş yaşanacağını öngörmüş ve bu durumda 5,46 seviyesine doğru hızlı yükselişler olabileceğini vurgulamıştık. Nitekim bu şekilde bir yükseliş yaşandı ancak gece saatlerinde yükseliş hız kazanarak 5,72 seviyesine kadar devam etti. Burada tabii dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise bu yükselişin sadece TL kaynaklı olmadığı. Gelişmekte olan piyasalarda da yılın ilk işlem günü oldukça karışık bir seyir mevcuttu. Avustralya dolarında da dolar tl de olduğu gibi sert bir satış yaşandı. Dolara karşı değer kazanan para birimi ise yalnızca japon yeni oldu. Japon yeni dolara karşı çok sert bir yükseliş yaşayarak usdjpy nin 105 seviyesine gerilemesini sağladı.

Dolar tl de gece saatlerinde 5,72 seviyesine kadar yaşanan sert yükseliş işlemlerin başladığı günün ilk saatlerinde yerini bir miktar düşüşe bırakmış durumda. Ancak dolar tl de bu dakikadan sonra takip edilmesi gereken destek noktaları oldukça önemli hale geldi. Eğer ki dolar tl paritiesinde 5,46 seviyesi üzerinde kalınmaya devam edilir ise dolarda artık yukrı yönlü bir trend oluşumundan bahsedilebilir. Tabi bunun için saatlik ve günlük kapanışlar takip edilecektir. Yaşanan yükseliş hareketi anlık bir hareket olduğundan geri çekilme mutlaka olacaktır ancak doların nereye kadar düşeceği önemli olacaktır. 5,46 seviyesinin altına inilir ise önce 5,38 sonrasında ise ise 5,345 destek noktası bulunmaktadır ki bu seviyenin altına inilmesi halinde yeniden aşağı yönlü bir trend oluşumu gündeme gelecektir ancak şuan için bu şekilde bir düşüş çok mümkün görünmemektedir. 

Dolar kurunda yaşanabilecek olası toparlanmalarda ise 5,52 seviyesi ilk direnç bölgesi olurken yüksel,işlerin devamı halinde 5,65 seviyesine doğru hareketlerin devamı beklenebilir. Dolar tl paritesi ile ilgili hareketleri takip ederken usdjpy paritesini de konu içine eklemekte fayda olacaktır. Çünkü usdjpy de yaşanan düşüşler piyasalarda bozulmanın göstergesi olarak kabul edilmekte bu durumda da zaten kırılgan para birimlerinden biri olan TL de değer kaybı sert olmaktadır. Bu nedenle sadece dolar tl tekniğine bağlı kalınmaması gereken yurtdışı piyasaların aktif olarak takip edilmesi gereken bir döneme girildiğini belirtmekte de yarar olacaktır.