Altın fiyatlarında geçtiiğimiz hafta kapanışına doğru Trump'ın Çin'e yönelik ticaret görüşmelerine dair olumlu açıklamaları sonrasında bir geri çekilme yaşandı. Ons altın 1,540 dolar üzerinden 1,520 dolar seviyesine kadar gerilerken haftayı 1,525 dolar civarında noktalamıştı. Bu haftaya da bu seviyelerden başlayan ons altın 1,530 dolar seviyesini denese de burada kalıcı olmayı başaramadı.

Şu sıralarda 1,521 dolar civarında fiyatlamalarını sürdüren ons altın için kritik seviyelerde olduğumuz söylenebilir. Sabah Çin'den gelen PMI verileri de ticaret savaşı endişelerinin belki de yersiz olduğuna işaret eder gibiydi. Çünkü Çin PMI verisi beklentilerin üzerinde geldi. Trump ile Çin'den gelecek açıklamalar altının fiyatlaması üzerinde etkili olabilecek gibi görünmekte. Bugün için Abd'den altını etkileyebilecek bir veri akışı bulunmuyor.

Ons altın fiyatında teknik görünüm yukarı yönlü kalmayı sürdürüyor. Ancak bu görünümün fiyatlarca da desteklenmesi için ons altında 1,534 dolar seviyesinin açılması gerekiyor. Aksi halde altın tarafında 1,520 doların altında fiyatlamalar oluşabilir ki bu fiyatlamalar da bizi 1,503 dolar seviyesine doğru geri götürebilecektir. Ons altın fiyatında aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 1,503 doların kırılması 1,487 dolar destek noktasına doğru düşüşlerin hız kazanmasına nedne olabilir.