Dolar kurunda dün oldukça sert bir geri çekilme yaşandı. G20 zirvesinin olumlu geçmesinin ardından gapli bir açılış yapan ve haftaya 5,74 seviyelerinden  başlayan dolar kuru için günün devamında 5,665 seviyesine kadar geri çekilmenin devam etmesini beklemediğimizi dün ki analizimiz içerisinde paylaşmıştık. Ancak dolar daha da ileri giderek düşüşlerini dün 5,62 seviyesine kadar sürdürdü. Günlük bazda%3'e yakın gerileyen dolar kuru bu seviyeden verdiği tepki ile yeniden 5,66 seviyesi civarına yükseldi.

Ekonomik takvimde kura direkt olarak etki edebilecek önemli bir veri açıklaması bulunmuyor. Yine Abd tarafından gelebilecek S-400 açıklamaları kurda etkili olabilir. Ayrıca Çin ile Abd arasında yapılan görüşmelere ilişkin açıklamalar da dolar kurunda etki oluşturabilecektir. 

Dün ilk etapta yaşanan düşüşte destek noktası olarak çalışan ancak sonrasında kırılan ve düşüşlerin hız kazandığı 5,665 seviyesi bugün denge noktmaız konumunda bulunuyor. 5,665 seviyesine şuan için yakın fiyatlanmakta olan kurda bu seviye üzerinde 5,71 seviyesine doğru çıkışlar mümkün olabilir. Kurda 5,665 seviyesi altında fiyatlamaların devamı ise 5,62 seviyelerine doğru düşüşe neden olabilir.