Altın fiyatlarında G20 sonrası hareketlilik devam ediyor. Zirvede Abd ile Çin arasında ılımlı esen rüzgarlar sonrasında ticaret anlaşmazlığı belirsizliği ile yükselişte olan altın fiyatları sert bir darbe yedi ve daha nce önemine değidiğimiz 1,382 dolar seviyesine kadar geriledi. Ons altın da yükselişin devamı için 1,382 dolar seviyesinin önemini defalarca vurgulamıştık. Bu seviyenin aşağı kırılmamış olması altında yukarı yönlü isteğin devamını gösteren bir etken olarak karşımızda duruyor. 

Altın fiyatları dün iki defa 1,382 dolar seviyesni test etmesine karşın buradan vermiş olduğu tepki ile yeniden 1,390 dolar üzerine çıkmayı başardı. Bugün de 1,390 dolara yakın fiyatlamalarını sürdüren altın için haber akışı negatif olsa da önemli teknik seviye üzerinde tutunması altın yatırımcıları için umutları yeşertmeye devam ediyor. Özellikle dün dolar endeksine gelen alımla beraber eurusd paritesinin de 1,13 altına çekildiği bir ortamda altının 1,382 doları aşağı yönlü kıramayışı yeniden 1,400 dolar gelebilir mi sorusunu da akıllara getiriyor.

Ons altın fiyatı 1,382 dolar seviyesi üzerinde fiyatlamalarını sürdürüyor. Bu seviye gerçekten de teknik anlamda önemli b,r nokta olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması demek 1,360 dolara doğru hızlı bir geri çekilme anlamına gelebilir. Ki zaten 1,360 dolar altına inilmesi de ons altın da 2 aylık periyodda devam eden yükseliş trendinin de bittiğinin habercisi olabilecektir. 

Altın fiyatlarında toparlanmanın devamı halinde yukarıda ilk direnç bölgesi 1,398-1,401 dolar arlaığı olacaktır. Bu seviyenin aşılabilmesi halinde 1,411 dolar ve 1,425 dolar hedefleri ons için yeniden potaya girmiş olacaktır. Ons altının yukarı yönlü görünümünü devam edebilmesi çin yaşanabilecek geri çekilmelerde 1,382 dolar üzerinde kalması oldukça önemli olacaktır.