Altın fiyatları yıl sonunda yaşadığı yükselişlerle acaba bir yeni yıl sürprizi yapar mı dedirtmişti ve yılın ilk işlem gününe altın fiyatlarına baktığımızda onsda ki yukarı hareketin devam ettiğini görüyoruz. Yılı 1,280 dolar seviyesinden kapayan ons altın fiyatı yeni yıla 1284 dolar üzerinde başladı ve şu sıralarda 1,287 dolar seviyesine kadar yükselmiş durumda.

Ons Altın Yorumları

Yeni yıla dolar endeksinin satışlarla başlamış olması ve usdjpy paritesinde yaşanan düşüşlerin devamı da ons altın fiyatlarında yaşanan toparlanmada etkili olmuşa benziyor. Peki ons altın grafiği bize önümüzdeki saatler ve günler için neler söyülüyor. Ons altın fiyatlarında yükselişler devam edebilir mi ? Ons altında destek ve direnç noktaları nereler bunları görmek için birlikte ons altın grafiğini inceleyelim isterseniz.

Ons altın fiyatlarında yaşanan toparlanmanın devamı halinde ilk izleyeceğimiz direnç noktamız 1,292 dolar seviyesi olacaktır. Yukarı yönlü hareketlerde günlük grafikte hedef noktamız 1292 dolar olarak görünmektedir. Ons altın fiyatlamalarında yönün aşağı dönmesi halinde ise 1,275 dolar ve 1,266 dolar destek noktalarını takip ediyor olacağız. Altında satışların sertleşmesi halinde ise 1,252 desteğine kadar düşüşler yaşanabilir. 1,252 dolar destek seviyesi altın fiyatlamaları için oldukça önemldiir. Çünkü bu seviyenin kırılması altın tarafındaki pozitif görünümünde sona erdiği anlamına gelebilir. Bu nedenle ons altında bu seviye üzerinde tutunmayaşanması yukarı yönlü eğilimin devamı demek olacaktır.