Altın fiyatlarında beklentilerimize paralel olarak fiyatlamalar devam ediyor. 1,497 dolar seviyesinin aşılması ile beraber 1,509 dolara doğru atakların yaşanabileceğini söylemiştik. Ons dün bu seviyeyi bir kaç kez denedi ve sonunda 1,510 dolar üzerine atmayı başardı. Tabi bu harekette Trump'ın azil sürecinin resmen başlatılmasının da etkisi olduğunu söylemekte fayda olacaktır. 

Ons altın şu sıralarda 1,510 dolar civarında fiyatlamalarını sürdürüyor. Fed'in faiz kararı sonrasında hafif toparlanan ve 1,497 dolar direncini aşan ons buranın kırılmasıyla birlikte yükselişine devam etti. Abd'de dün gerçekleştirilen Trump'ın azil süreci için oylama sonuçlandığında 1,510 doların üzerinde fiyatlanan bir ons bizi karşılamış oldu. 

Bugün gelecek Abd tarım dışı istihdam verisi, işsizlik verisi ve ortalama saatlik kazançlar verileri Abd ekonomisi açısından oldukça önemli. Fed'in de faiz kararını alırken en dikkat ettiği noktaların bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda Abd'de açıklanacak veriler artık ons altın fiyatı için daha fazla öneme sahip. Çünkü Fed Başkanı Powell açıklamalarında yeni gelecek ekonomik verilerin faiz kararı alırken dikkat edilecek en önemli unsur olduğunu vurguladı.

Ons tarafında 1,508 dolar üzerinde kalınması halinde takip edilecek ilk direnç bölgesi 1,517 dolar seviyesinde. Buranın kırılmasıyla beraber 1,527 dolar seviyesine doğru 10 dolarlık bir atak daha görülebilir.  1,508 dolar altında ise 1,497 dolar seviyesine doğru düşüşler izlenebilir. Bunun için bugün açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisinin önmei oldukça büyük olacaktır. Yine tdi sonrası açıklanacak PMI verileri de Abd ekonomisi için ve de altın fiyatlarının yönü için belirleyici olabilecektir.