Piyasalarda yaşanan volatilitenin artmasına karşın dolar kurunda sakin seyir sürüyor. Dün değerli metaller ve euro tarafından sert bir düşüş yaşandı. Bunun sonucunda da dolar endeksi 99,40 seviyesi üzerine tırmandı. Bu yükselişin dolar tl paritesine ise pek bir etkisi olmadı diyebiliriz. Dolar kuru 5,65 civarındaki fiyatlamalarını devam ettirdi ve yeni güne de yine 5,65'im hemen üzerinde bir fiyatlama ile başlamış bulunuyoruz.
 
Abd'den dün açıklanan veriler beklentilerin altında kaldı. Buna karşın dolar endeksinde yükselişin devamına engel olunamadı. Euro dolar karşısında son 28 ayın en düşük seviyesi olan 1,0885 seviyesine geriledi. Şu sıralarda ise 1,0890 civarında fiyatlamalarına devam ediyor. Bugün öğle saatlerinde Almanya PMI verisi ve Ab'den gelecek olan tüfe verileri takip ediliyor olacak. Akşam saatlerinde ise, ABD PMI verisi ile beraber FOMC üyesi Bullard ve ECB Başkanı Draghi'nin açıklamaları takip ediliyor olacak.

Dolar tl paritesinde teknik görünüm aşağı yönlü kalmaya devam ediyor ve göstergelerimiz sat sinyali üretmeyi sürdürüyor ancak dolar kuru da teknik anlamda oldukça kritik bir seviyede bulunuyor. 5,64 altını dün denemiş olsa da bu seviye altında kalıcı olamayan kurda buranın kırılması halinde düşüşler derinleşebilir ki bu durumda hedef noktamız 5,58 civarı olacaktır. 5,54 seviyesi altında kalıcı olunamaması halinde ise yukarıda yeniden 5,685 seviyesine doğru çıkışlar yaşanabilir. Buranın kırılması ise 5,745 direncine doğru yükselişlerin devamına neden olabilecektir.