Türkiye'de bir seçim geride kaldı ancak henüz seçim sonuçları tartışılmaya devam etmekte. Çünkü sabah saatleri itibariyle baktığımızda Ak Parti kanadından gelen açıklamalar İstanbul'da Binali Yıldırım'ın kazandığı yönünde. Diğer taraftan baktığımızda ise Ekrem İmamoğlu yarışı kazandığını beyan etmektedir. Bazı kesimlerde yüzlerle ifade edilen bazı kesimlerde ise binlerle ifade edilen bir oy farkı bulunmaktadır. Ancak net olarak YSK'dan gelen kimin kazandığına dair bir açıklama henüz bulunmamaktadır.

Bu karışıklığın nasıl sonuçlandırılacağı merak edilirken, sabah saatlerinde Moody's den gelen Türkiye Ekonomisi üzerine ilişkin açıklamalar yer almaktadır. Bu açıklama da özellikle Türkiye döviz rezervindeki azalmaya şaret ederek bu durumun negatif olduğu ve dış kırılganlığı arttırdığı ifade edildi. 

Seçim sonuçlarına genel olarak bakıldığında ekonomide yaşanan olumsuzlukların seçime yansıdığını da görebiliyoruz. Zaten seçim sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'da ekonomide atılacak reformlara vurgu yaptı. Çünkü ekonomide ki kötü gidişat bu seçimlerde İktidara ciddi yara aldırmış gibi görünüyor.

Sonuç olarak dolar kurunu incelediğimizde bugün ekonomik takvimde parakende satış verileri ve PMI verileri açıklanacak.Diğer taraftan İstanbul'da seçim nasıl sonuçlanacak bu da takip edilecek. Çünkü burada iki tarafta biz kazandık demeye devam ediyor ve oluşabilecek kargaşalarda dolar kurunda yukarı hareketler görmek mümkün olabilir.

Dolar tl paritesinde seçim sonrasında çok büyük bir değişiklik göze çarpmıyor. Dolar kuru sabah saatlerinde 5,60 seviyesi civarında fiyatlanırken yukarıda 5,632 seviyesi dikkat çekiyor. Aşağıda ise takip edeceğimiz seviye 5,554 seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Dolar kurunda 5,554 seviyesi üzerinde kalınabilirse yukarı yönlü hareket kaldığı yerden devam edebilir. Ancak bu seviye altına gelinmesi halinde 5,49 seviyesi aşağıda hedef noktası olarak öne çıkacaktır.