Altın fiyatları geçtiğimiz haftayı kayıplarla kapadı. Haftanın son işlem gününde altın fiyatları bir toparlanma gerçekleştirip 1300 dolar seviyesini yukarı yönlü denese de bu seviyeyi aşmayı başaramadı ve haftayı 1290 dolara doğru gerileyerek kapadı. 1302 dolar seviyesinin atlında oldukça kritik olduğunu ve altında kapanışların negatif olduğunu geçtiğimiz haftalarda da vurgulamıştık. Bu nedenle altın fiyatlarında görünüm şuan için negatif kalmaya devam ediyor diyebiliriz.

Bugün için ekonomik takvimi incelediğimizde Abd'den veriler dikkat çekiyor. PMI verisi ve parakende satışlar ile çekirdek perakende satışlar verileri piyasalar tarafından izleniyor olacak. Diğer taraftan Çin ile devam eden ticaret görüşmelerine ilişkin Trump'ın söylemleri de hafta içerisinde önemli olacaktır. Yine Brexit sürecinin de nasıl ilerleyeceği önemli bir soru işareti olmaya devam ederken, burada yaşanan gelişmelerde altın fiyatları üzerinde etkili olmaya devam edebilecektir.

Ons altın fiyatında teknik göstergeler aşağı yönlü kalmaya devam ederken, gün içerisinde ilk direnç noktası 1296 dolar seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin aşılması ise 1,302 dolar seviyesi hedeflenmek istenebilir. Altın tarafında olauşan negatif havanın son bulabilmesi adına 1302 dolar seviyesi oldukça önemlidir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi teknik göstergeleri tersine çevirebilecekken bu seviye altında kalınması ise yeniden aşağı yönlü hareketleri ön plana çıkarabilir. Aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 1,286 ve 1,280 dolar seviyelerini takip ediyor olacağız.